Ikony Austrália a Oceánia ... viac informácií

Individuálne zájazdy na mieru do Austrálie ... viac informácií

Lacné letenky Austrália ... viac informácií

Poznávacie zájazdy Austrálie ... viac informácií

Prenájom áut v Austrálii ... viac informácií
Go 2 Australia»Austrália »Austrália zvieratá
Austrália zvieratá

Austrália zvieratá

Unikátna fauna Austrálie je jedným z hlavných dôvodov, prečo najmenší svetový kontinent navštívi ročne tisícky cestovateľov. Stretnite sa s jedinečnými živočíchmi, ktorí sa nevyskytujú nikde inde na svete.

Žralok biely je najobávanejší austrálsky zabijak, ktorý dorastá do dĺžky až 6 metrov a môže vážiť i 3 tony. Útočí rýchlo a bez varovania. Taktiež je aj tvorom, ktorý je dokonale vybavený na život v mori a ktorý je, bohužiaľ, ohrozený vyhynutím.

Krokodíl morský žije v severnej časti Austrálie. Je to najväčší a najmohutnejší plaz na svete. Dorastá do dĺžky až 9 metrov, váži 1 tonu a dokáže uloviť zviera veľkosti byvola. Poďte s nami na zájazd za týmto nádherným tvorom!

Na suchých miestach vo vnútri územia Austrálie žijú tie najjedovatejšie druhy hadov celej planéty. Z 25 najjedovatejších hadov na svete ich žije 21 práve v Austrálii.  Aby dokázali prežiť v extrémnych púštnych podmienkach, musia vedieť šetriť energiou a tak za seba nechávajú pracovať svoj jed. Dočítate sa viac o týchto fascinujúcich tvoroch.

Štvorhranka smrteľná je najnebezpečnejší austrálsky živočích žijúci vo vodách Veľkého bariérového útesu. Je zaujímavým výtvorom prírody. Je to medúza, ktorá má šesť očí a vidí do všetkých smerov.